ChorvatskoV sobotu večer 3.6. se výběr žáků 6.-9. tříd vydal na jih Evropy. Naším cílem bylo městečko Crikvenice v Chorvatsku.

Po probdělé noci v autobusu jsme v neděli ráno dorazili na místo - hotel Riviéra. Ubytováni jsme byli hned, protože jsme prakticky začínali sezónu. Vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí to vypadalo docela nadějně. Sluníčko svítilo a bylo teplo. Většina účastníků se vrhla do chladnějších vod Jadranu. Netušili jsme, že na dva dny vidíme sluneční paprsky naposledycry. Hledali jsme tedy náhradní program a navštívili jsme v malebném městečku Crikvenica akvárium a domluvili si plavbu lodí do městečka Vrbnik. Obě akce byly super a minimálně výlet lodí někteří označili za TOP akci.

Ve středu ráno nás konečně čekalo azuro a celodenní koupání. Tento den si pedagogický dozor naplánoval soutěž ve vodě. Bohužel v době, kdy někteří již odmítli opustit svá vyhřátá stanoviště na břehu.

Výběr hlášek: Nejdu!, To je šikana!, Já to řeknu doma! Vymažu si vás z přátel! Už se nevrátím a budete mít průšvih! Nemůžete mě nutit! Ten opalovací olej mi zaplatíte, už ho nemám! Mi je zima! Mám křeče! Právo VETA neexistuje, já jsem si to zjistil! Fero si to s vámi vyřídí! Že jsem v tom plavání nepokračoval!.......

Ale šlicool. Zúčastnili se a bojovali. A potom ve stejné soutěži zabojovaly i učitelky, které absolvovaly stejný závod jako děti.

Tím jsme si je trochu naklonily a bylo nám odpuštěnotongue-out. Za své výkony byli všichni odměněni věcnou cenou.

Sluníčko nás potom provázelo až do konce pobytu.

Moc se nám zde líbilo, bylo výborné jídlo i pěkné prostředí. Vše proběhlo OK a my se budeme těšit na další ročník.

Děkujeme sponzorům, jmenovitě Fa Bertyčky Petrovice u Karviné, Fa Famillky Český Těšín a The Candy Plus Factory Petřvald za sponzorské dary formou svých výrobků.

Foto z akce ZDE

Mgr. Romana Melecká