Ve středu 27. dubna a ve čtvrtek 28. dubna se v tělocvičnách školy uskutečnil badmintonový turnaj, kterého se zúčastnilo na sedmdesát žáků a zaměstnanců školy. Všichni účastníci byli rozděleni do tří kategorií. Jak to celé dopadlo?
Čtyřhru kluků ovládli Kristián Kadala
z devítky a Mates Morský ze sedmičky, když ve finálové skupině
nenašli přemožitele. Druhé místo brali deváťáci Lukáš Zukal a Martin Vojáček a třetí byli Vojta Ligocki a Bogdan Stojmenovič.
V kategorii mladších žáků od 5. do 7. třídy se hrál turnaj smíšených párů. Ve velice vyrovnaných soubojích, které končily i nejtěsnějším rozdílem, si nejlépe vedli sedmáci Mája Paráková a Olda Bureškteří zaznamenali 4 vítězství z pěti utkání. Na druhém místě se umístil Lukáš Kochan a zástupkyně pátých tříd Verča Kocourková a třetí místo brali Terka Kutáčková a Mates Gottvald.
Do elitní kategorie Open postoupilo 18 žáků a 6 učitelů. Tito byli na základě věku rozděleni do jednotlivých párů a utkali se ve čtyřech základních skupinách, ze kterých postoupili dva nejlepší páry do čtvrtfinále. Ve vyřazovacích bojích se nejlépe vedlo Anet Kožušníkové a Břeťovi Holeszovi, kteří ve finále po vyrovnaném zápase přehráli 10:8 Romču Meleckou a Míšu Čurdu. V zápase o třetí místo byli o chlup lepší Váňa Zahumenská a Honza Mynarz, kteří až v samotném závěru porazili Anet LyčkovouRosťu Pečinku 12:10.
Děkujeme všem za účast, předvedené výkony a na další sportovní kratochvíli na viděnou.

B. Holesz a M. Jadrný