Copyright 2024 - Administrator ZŠ Na Nábřeží Havířov

Rok se sešel s rokem a sportovní konec roku na Slávii byl opět tady. Ve středu 26. června se více než 100 florbaluchtivých žáků, učitelů, rodičů a absolventů sešlo na hale, aby společně oslavili příchod dalších prázdnin. V turnaji kapitánek a kapitánů se po dramatickém průběhu radovaly týmy kapitánky Káji Dvořáčkové a kapitána Matěje Zukala. To však nebylo vše. Tradiční vrchol pro všechny sportovce jsou utkání žáků proti zbytku světa.

Holky oba poločasy válčily o každý kousek hřiště. Na konci to už, už vypadalo, že Zbytek světa vytěží z tlaku gól, který by potvrdil dominanci tohoto týmu, ale nestalo se. V nájezdech pak excelovaly obě brankářky žákyň - Lucka Blahová a Viki Zelinová. Obě byly neprůstřelné a zajistily svými zákroky po dlouhých letech titul Žákyním.

U kluků to od prvních minut byla jasná záležitost pro Zbytek světa. Než se Žáci zahřáli, prohrávali po dvou třetinách 3:9. Zbytek světa předváděl krásný florbal, Břeťa Holesz vytěžil ze spolupráce s Martinem Kutáčkem a Denym Juricou hattrick (jeho první v dlouhé sportovní kariéře:-)) a vůbec to bylo úplně jasné. Jenže žáci se ve třetí třetině konečně zahřáli a začali postupně snižovat. Tři góly vsítil také Lukáš Kochan a když do konce utkání chybělo půl minuty, žáci snížili už na 8:9. Do posledních sekund vrhli veškerou sílu a pět sekund před koncem vyrovnali!!! Vyrovnané to bylo i v nájezdech. Nerozhodlo ani pět základních nájezdů na každé straně. Až v osmé sérii se rozjel Martin Jadrný a nechytatelnou střelou k pravé tyči rozhodl o tom, že Zbytek světa i nadále vládne utkání Hvězd.

Všem sportujícím i nesportujícím, fanouškům i nefanouškům, všem lidem nějak spojeným s naší super školou Na Nábřeží přeji pohodové léto plné aktivního pohybu, slunce, vody a všech jiných radovánek.