• Škola Na Nábřeží

  • Barevná olympiáda 2019

  • ZŠ Na Nábřeží Havířov

  • Akademie ZŠ Na Nábřeží 2014 - 60. výročí založení školy

Copyright 2024 - Administrator ZŠ Na Nábřeží Havířov

Tyto stránky splňují všechny důležité zásady přístupnosti podle metodik Blind Friendly Web, WCAG 1.0 a pravidel tvorby přístupného webu dle zákona č. 365/2000 Sb. o ISVS (informační systémy veřejné správy) novelizovaných zákonem č. 81/2006 Sb. Samotný metodický pokyn (PDF, 418 kB) navazuje na vyhlášku č. 64/2008 Sb. (PDF, 478 kB), o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Možnost přeskočení bloků obsahu

Všechny stránky Základní školy a Mateřské školy Havířov-Město Na Nábřeží zahrnují pomocnou nabídku, která obsahuje odkazy umožňující přeskočení jednotlivých hlavních bloků. Tyto odkazy jsou doplňkem CSS skryté, lze je však zobrazit prostřednictvím klávesnice. Stejně tak jsou k dispozici klávesové zkratky podle doporučení vytvořeného Iniciativou pro přístupnější internet.

Publikované soubory

Vzhledem k povaze stránek Základní školy a Mateřské školy nesměřují všechny odkazy pouze na webové stránky, ale také na obecné soubory – publikované dokumenty a jejich přílohy v různých formátech.

Tyto soubory lze zobrazit ve volně dostupných externích aplikacích:

PDF – Pro prohlížení souborů v tomto formátu použijte prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems, Inc.
XML, XSD – PSPad, Notepad ++
XLS, XLSX – Microsoft Excel Viewer
RTF, DOC, DOCX – Microsoft Word Viewer
ODS, ODT – OpenOffice

Minimální nároky na hardware

Splňuje běžný kancelářský počítač nebo notebook s připojením k Internetu.

Minimální internetové připojení

Splňuje běžně dodávané ADSL připojení s rychlostí 1024/256 kb/sec (dnes běžně na trhu 8192/512 a více).

Podporované webové prohlížeče

Splňují webové prohlížeče se zapnutým i vypnutým JavaScriptem. Lepšího uživatelského pocitu však dosáhnete, ponecháte-li JavaScript ve Vašem prohlížeči zapnutý. Neznamená to však, že každá verze webového prohlížeče je pro práci na portále vhodná. Mezi nepodporované prohlížeče patří zejmena staré verze, které již nejsou podporovány ani ze strany jejich výrobců.

Testované prohlížeče

Vzhledem k množství webových prohlížečů nelze garantovat plnou podporu na každém z nich. Testování aplikace aktuálně probíhá na následujících verzích prohlížečů:

  • MS Internet Explorer 8, 9, 10, 11 a EDGE
  • Mozilla Firefox 42 a ESR
  • Google Chrome 46

Operační systém Windows XP, prohlížeč Microsoft Internet Explorer 7 a jeho starší verze nejsou podporovány.

Kontakt

Stále pracujeme na tom, aby byly stránky Základní školy a Mateřské školy Havířov-Město Na Nábřeží bez problémů přístupné všem uživatelům. Pokud narazíte na jakýkoli problém, dejte nám prosím vědět. Pro sdělení námětů, postřehů či informací o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím využijte telefonní číslo 596 802 520.