MikulášVánoce Vánoce přicházejí... slova oblíbené písničky nám připomínají blížící se svátky. Dobrá nálada, umocněná opravdovým zimním počasím, odstartovala i naše školní vánoční oslavy. Začaly výzdobou vstupních prostor naší školní budovy, dveří tříd nebo školních nástěnek.
Slova této písničky zazněla také z úst dětí ve čtvrtek 7. 12. dopoledne ve školní jídelně při Mikulášském posezení celého 1. stupně. Radost a nadšení z blížících se svátků dávají všechny děti denně výrazně najevo. Z každé třídy v průběhu posledních dní zněly vánoční melodie, básničky, nacvičovaly se tance, protože odměna od Mikuláše není zadarmo. Pak už stačilo jen zavolat – Mikuláši pojď jen blíž, ať nás pěkně uslyšíš. A opravdu, mezi děti vešel do jídelny Mikuláš se svou družinou – andílky a čerty, nejedno dítě se zklidnilo a zatajilo dech. Paní učitelka Rosmarinová zahájila slavnostní besídku a vyzvala Mikuláše k přečtení hodnocení každé třídy z Knihy hříchů. Zaznívala slova pochvalná i kritická, a to byl prostor pro čerty, kteří se chopili zlobivců a odnášeli je průběžně k nápravě do pekla. Jednotlivé třídy předvedly svůj krátký program, za vystoupení sklidily děti potlesk a balík sladkostí. Pro uvolnění napětí se paní učitelka Makešová chopila kytary a zazněly další vánoční písničky – Bílý vánoční slon, Rolničky, Půjdem spolu do Betléma, Štědrý večer nastal...
Poděkování patří panu Macurovi, který si s ukrajinskými dětmi připravil pohádku O Martinovi na bílém koni a taneční vystoupení, ve kterém předvedly cit pro hudbu, obratnost a smysl pro rytmus.
Na závěr besídky byly vyhodnoceny nejnápaditější masky Mikuláše, anděla a čerta za každou třídu. Odměna a poděkování patří hlavně všem rodičům za přípravu
kostýmů, kolegyním za organizaci a přípravu programu.
Letošní Mikulášská – podařená akce. Už jenom poslední slova jedné z básniček - ...za rok zas vyhlížeti budem vás.

Fotky ZDE

Lenka Přikrylová