Jiří Žáček, Miloš Kratochvíl, Josef Kainar, to jsou jména oblíbených básníků, jejichž verše zazněly nejčastěji v průběhu Recitační soutěže, která se uskutečnila na naší škole 21. února.

Žáci prvního stupně zalistovali ve svých čítankách, hledali ve školní knihovně, popřípadě ve spolupráci s rodiči a učiteli si vybrali verše příjemné k poslechu a s odpovídající náročností jejich věku. Společně jsme se s dětmi shodli, že jednoduché básničky a rytmická říkadla je provázejí od nejútlejšího věku, že jsou neodmyslitelnou součástí jejich světa.

Soutěže se zúčastnilo 30 žáků z 1. až 5.ročníku. Požadovaná výrazná, pomalá a hlasitá reprodukce připravených krátkých i delších básní byla mnohdy ovlivněna trémou. Není divu, pro mnohé to byla první zkušenost s diváky a porotou, první veřejné vystoupení. Čekání na vyhlášení výsledků si děti krátily zpěvem s kytarou.

Pro porotu, paní učitelky, nebylo jednoduché vybrat tři nejšikovnější děti z každé kategorie. Na základě daných kritérii ocenila porota diplomem a knížkou tyto vítěze:

1.kategorie žáci 1. ročníku:

Vanesa Gorolová I.B, Tomáš Knutel I.B, Lukáš Přibyl I.A

2. kategorie žáci 2. a 3. ročníku:

Dominik Filsák III.A, Dominik Hlavatý II.A, Karolína Sochorová II.A

3. kategorie žáci 4. a 5. ročníku:

Matyáš Tulis IV.A, Matěj Marcin IV.A, Barbora Zifčáková IV.A

Elena Sosyan a Ilonka Tarasenko byly odměněny zvláštní cenou za výrazný přednes básní v českém jazyce a Štěpán Sedláček za reprodukci vlastního textu.

Spravedlivé výsledky potěšily i přítomné rodiče.

Malý dáreček pro všechny recitátory byl drobnou odměnou za odvahu a snahu překonat sám sebe.

Mgr. Lenka Přikrylová

Foto z akce ZDE