V pátek 24.2. jsme místo klasického tělocviku v tělocvičně šli zdolávat lezeckou stěnu do tělocvičny na ulici Palackého. V této tělocvičně je k dispozici několik cest s různými stupni obtížnosti, kde si každý pod vedením zkušených instruktorů může vyzkoušet svojí sílu, mrštnost a techniku.

Dívky z 8.B tam byly už opakovaně, proto věděly, co je čeká. Nejdříve se krátce rozcvičily, potom jim instruktorky vybraly vhodné sedáky a ukázaly jim, jak se navazuje na lano. Pak už se jedna po druhé postupně připínaly na karabinu instruktorek, které je jistily.

První pokusy vylézt na stěnu byly velmi nejisté a holky si moc vysoko netroufly. Postupem času ale začaly překonávat své obavy a fobie. V závěru hodiny, ty dívky, které tvrdily, že se bojí výšek a že rozhodně nikam nepolezou, jsme nemohli dostat ze stěny. Šplhaly ke stropu jako zkušení horolezci a zkoušely jednu obtížnou trasu za druhou.

Mají obrovskou pochvalu.

Foto z akce ZDE