V rámci preventivního projektu založeném na smyslovém prožitku a interaktivitě, který rozšiřuje dosavadní přístupy k primární protidrogové prevenci, navštívili ve středu 26.4.2023 žáci 6. tříd protidrogový vlak - Revolution Train, který byl přistaven na vlakovém nádraží v Havířově.

Jednalo se o multimediální vlakovou soupravu, kde se v jednotlivých vozech nacházel kinosál s projekcí a výstavní prostor doplněný o dialog s výkladem.

Cílem vlakového programu bylo, prostřednictvím skutečného příběhu, zapojit všechny lidské smysly a efektivně působit na návštěvníky vlaku, na jejich pohled na legální i nelegální drogy, závislosti a inspirovat je k pozitivním životním akcím.
Součástí projektu je i návazný program „To je zákon, kámo“, který by žáci v budoucnu také rádi absolvovali.

Foto z akce ZDE

Mgr. Jana Koláriková