10. května 2023 - a je to tady! Den, na který se všechny děti z prvního stupně navštěvující školní basketbalový kroužek těšily. Hurá do Ostravy na Junior NBA League.

Hned první zápas proti ZŠ Pokorného jsme s přehledem vyhráli. Ten druhý se ZŠ Kudeříkové jsme sice prohráli, ale všichni jsme si ho náramně užili. Děti se smály, ocenily parádičky soupeře, na palubovce byla bezva atmosféra, hrál se hezký a čistý basketbal. Po tomto souboji jsme si s "Kudeřičkou" navzájem fandili a povzbuzovali se. Třetí zápas proti ZŠ Matiční už tak hezký nebyl. Soupeř nás porazil, což nám zase až tak nevadilo, horší bylo chování protihráčů. Po zápase byli dokonce rozhodčím vyzváni k omluvě za nesportovní chování. To jsme ale netušili, co nás ještě čeká. Naše děti nastoupily proti ZŠ Ostrčilova. Přestože soupeř nehrál čistě a chvílemi to vypadalo spíše jako zápas v ragby, byl velmi vyrovnaný. Nakonec jsme jej sice prohráli, ale naše děti si zasloužily obrovskou pochvalu, protože se nenechaly strhnout, dál hrály fair play a fungovaly jako tým.

Svou šikovností a bojovností si nakonec vybojovaly zasloužený postup do dalšího kola turnaje, kde si krásného basketbalu pořádně užijeme.

Fotky z akce ZDE

Mgr. Jana Rosmarinová a Hana Kocourková