Kdo chce přírodu chránit, ten jí musí rozumět a znát ji. S tím souhlasí žáci druhých ročníků a první B, kteří si své vědomosti o přírodě prověřili v průběhu Ekohrátek skřítka Jarníčka. Děti, soutěžící ve dvaceti družstvech, plnily úkoly na různých stanovištích skřítků Morseovníčka, Třídilky, Hmyzíka, Papírníčka, Bambulky, Sluníčka, Smíška, Turisty a Pořádníčka. Už z názvů skřítků vyplývá náplň úkolů, se kterými se žáci potýkali v průběhu pátečního dopoledne na školním hřišti.

Poznávání lesní zvěře, rostlin, třídění odpadů, hledání předmětů, které do lesa nepatří, skládaní puzzle, luštění zašifrované zprávy a sportovní aktivity. Cílem bylo získat přehled o svých vědomostech, spolupracovat s kamarády z jiných tříd, a hlavně pobavit se.

Za pomoc při organizaci děkujeme všem zúčastněným asistentkám a kamarádům z 6.B.

Foto z akce ZDE

Mgr. Lenka Přikrylová