V posledních dnech měsíce dubna se školou prohánělo množství čarodějů a čarodějnic. Krásné masky, rej, soutěže a radost ze zábavy.

Naše třída si nechtěla takovou zábavu nechat ujít, proto jsme se, ale trochu jinak, také do her zapojili. V pátek 5. května se děti zahalily do černých plášťů, tváře ukryly pod široké klobouky a přenesly se do Bradavic. Harry Potter se svými kamarády se stali průvodci našeho dopoledního vyučování. Hodiny matematiky, českého jazyka a čtení byly provázány kouzly s čísly, slovy, kostkami, obrázky a závody na košťatech. Splněním sedmi úkolů se druháčci propracovali k poslednímu, hlavnímu úkolu – k hledání Kamene mudrců.

Z pátečního vyučování si všichni svůj kámen odnesli, zda přinese štěstí nebo moudrost, se časem ukáže. Každopádně jsme se všichni hravě učili a bavili.

Foto z akce ZDE

Mgr. Lenka Přikrylová