Ve čtvrtek 11.5. se žáci 8.A a 9.A zúčastnili exkurze v pekárně Semag v Havířově Šumbarku.

Hned na začátku jsme dostali malou svačinku, pak si nás rozdělili do 2 skupinek a všichni nafasovali parádní čepeček na schování vlasů. Každá z těchto skupinek se vydala do jiné části provozu. Nejen, že jsme se částečně seznámili s prací pekařů, celou cestu jsme ochutnávali různé výrobky, a to od výborných, ještě horkých koláčků, koblížků, šátečků s marmeládou, croissantů, pudinkových rohlíčků, ale ještě jsme si mohli upéct vlastní pečivo z kynutého těsta.

Žáci tvořili různé vánočky, šneky, srdíčka, copánky a jiné neidentifikovatelné tvary. Pekaři nám pak nechali naše výrobky vykynout a upéct a druhý den  je paní učitelka přivezla do školy.

Děkujeme všem zaměstnancům pekárny, kteří se nám věnovali.

Foto z akce ZDE

Mgr. Romana Melecká