Stejně jako jinde i my máme od února svůj klub, kde se zabýváme ekologickým přístupem k životu. Učíme se, jak co nejméně zatěžovat životní prostředí v běžném životě, jak se chovat v přírodě, jak šetřit energie a využívat různé materiály a hlavně, že začít musíme každý sám u sebe.
Mimo správného třídění obalů, aby se daly dále recyklovat, si také prakticky ukazujeme, jak upcyklovat materiály...tedy jak z již nepoužívaných věcí vyrobit další věci, které se dají využít. Posilujeme i digitální kompetence při práci na projektech, ale hlavně využíváme fantazii, dostupné materiály a svoje schopnosti a dovednosti.
A jak tedy vypadá náš program? Ve školní kuchyňce jsme si připravili velmi chutné saláty s co nejnižší spotřebou energií, s prvními jarními dny jsme vyrazili na sběr medvědího česneku, z plastových obalů jsme vyráběli dárečky k MDŽ, stará nepoužívaná trika a jiné textilie jsme přetvořili ručně na hračky pro naše domácí mazlíčky a v neposlední řadě samozřejmě chodíme do přírody na procházky a celodenní výlety.
Spokojenost a zaujetí můžete pozorovat na fotkách a udělat si tak vlastní představu wink

Foto z akce ZDE
Za všechny spokojené členy Monika Vaňková