Dnešním dnem se děti, paní učitelky i paní asistentky, doslova protancovaly. Způsobil to původem polský lidový tanec mazurka, který jsme se všichni společně rozhodli naučit.

Na začátku byla, jako při každé správné pohybové aktivitě, malá, avšak taneční rozcvička. Poté následoval nácvik základního kroku mazurky, který byl podmíněn rozdělením do párů a dvojic. A když jsme zjistili, že to skvěle zvládáme, roztančili jsme se v rytmu hudby. To nám však nestačilo! Naše škola má tak šikovné a nadané žáky, že dokonce zvládli i nácvik mazurky s výměnou partnerů. A to Vám byla teprve podívaná! Paní učitelky a paní asistentky byly nápomocny při drobných nejistých krůčcích, ale i ty nejmenší děti tuto taneční výzvu báječně zvládly a dotančily až k závěru hodiny. Ten naši tancovačku rozvlnil v rytmu Pomády, kde děti ukázaly, co v nich dříme. Odměnou jim pak byl nejen krásný a radostný pocit a nově nabytá dovednost, ale také obrovský potlesk a drobná sladkost.

Mnoho dětí by si to rádo zopakovalo, čemuž se jistě nebráníme, a naopak nás to velmi těší. A některé děti si to ještě zopakovaly i v odpoledním tanečním kroužku.

Velmi děkujeme paní asistentce Svitačové za krásnou uměleckou výzdobu tělocvičny a panu učiteli Holeszovi a jeho žákům, kteří nafoukli 60 balónků a tělocvičnu nám pro tuto slavnostní příležitost ochotně vyzdobili.

Foto z akce ZDE

Mgr. Valérie Schimanietzová, Josef Macura