Společenské dny se staly krásnou součástí života v naší škole Na Nábřeží. Některé jsou opravdu společenské a jiné „ne tak docela společenské“. Znamená to, že někdy školou proplouvají slečny a mladíci ve společenských šatech, učesaní, s vhodnými doplňky mnohdy hodnými plesu nebo opery a jindy třeba zase celí proužkovaní jako tomu bylo vloni při „Pruhovaném dnu“. Ale všechny dny nás moc baví! Je radost pozorovat proměny v chování, děti se vzájemně chválí, jak jim to sluší, že mají krásné šaty, že kluci najednou vypadají mužně.

Prostě šaty dělají člověka a i žáci si uvědomují, že když jsem společensky oblečený, nehodí se „ letět po chodbě jak uragán“ nebo na sebe vzájemně pořvávat. A nevěřili byste, kolik přibyde úsměvů!!! Těch vzájemných i těch „jen tak“, protože mám bezva den a dobrou náladu. Kolik přibyde vzájemné pozornosti a uznání! A protože třídy společně sbírají body, posiluje se i třídní kolektiv.

Za tu krásnou atmosféru patří dík nejen všem dětem, ale i jejich rodičům, že tuto myšlenku podporují. Je vám líto, že u toho nemůžete být? Nesmutněte a koukněte se do fotogalerie 1. stupně ZDE nebo 2. stupně ZDE, jak to všem slušelo a užívali si svůj letošní 1. Společenský den.

Monika Vaňková