Na pondělí 29. 10. 2023 jsme pro žáky nachystali halloweenskou výukuTento svátek nás provázel po celou dobu vyučování, protože se prolínal všemi předměty. V ČJ se žáci nejdříve seznámili se vznikem, významem a oslavou Halloweenu. Následovalo dokončování neúplných tajemných vět a vybarvování mexických lebek s vyjmenovanými slovy. V M se nejprve záhadně násobilo, poté žáci řešili zábavné slovní úlohy a nakonec se věnovali barevnému počítání. Dvě hodiny VV byly ve znamení tvoření koláže s halloweenskými lampiony. Ve čtení  dostal každý nějaký strašidelný příběh, který si musel přečíst a na druhou stranu (podle přečteného textu) dokreslit nebo vybarvit různé halloweenské postavy a předměty. Na konci vyučování byl každý odměněn lízátkem a plastovou příšerkou.

Myslíme, že se dnešní netradiční výuka žákům líbila a jsme rády, že se většina neostýchala a přišla v "halloweenském". Druhý den nás ještě navíc čekalo výborné pohoštění od jedné spolužačky.

Foto z akce ZDE

Mgr. Soňa Justová, Bc. Lenka Tužová