přírodní vědyV úterý 14. listopadu se 6 statečných z 9. tříd vydalo na návštěvu Gymnázia Komenského v Havířově, kde pro ně bylo připraveno 5 tematických stanovišť zaměřených na matematiku a zeměpis, chemii, fyziku, biologii a robotiku. Aktivity, které prověřily nejen znalosti, ale také nápaditost, kreativitu a logické myšlení, byly příjemným zpestřením každodenní školní rutiny.

Několik málo postřehů z přírodovědného dopoledne:
Dorka má oči jako ostříž... mikroskop na pozorování nožiček hmyzu vůbec nepotřebovala.
Viki už si snad bude pamatovat, kde jsou Viktoriiny vodopády.
Terka mile překvapila svým klidným přístupem k práci ve skupině, když občas byly nervíky.
Anička úspěšně hledala a nacházela odpovědi ve všech koutech své paměti.
Mája se probrala až u robotů, tam ji to viditelně bavilo.
Jakub musel použít "ostré lokty", aby ho holky vůbec pustily k programování.

Přestože pocity z výkonu v obou trojčlenných skupinách byly smíšené - vím, že nic nevím... to už jsme někde slyšeli... vůbec nic si nepamatuju..., za mne jako nezávislého pozorovatele si všichni zaslouží velkou pochvalu za to, že žádný úkol nevzdali, snažili se spolupracovat a zadané úlohy splnit.

Fotky z akce ZDE

Alena Borbélyová