V pátek 8.12. se zájemci z osmých a devátých tříd vydali na exkurzi do Vídně. Naší první zastávkou se stala nejstarší ZOO světa v areálu zámku Schönbrunn. Mohli jsme zde vidět zvířata, která jen tak v nějaké ZOO nenajdete, jako např. pandy, koaly, lenochody nebo lední medvědy. Odpoledne jsme se autobusem přesunuli do historického centra Vídně ke katedrále sv. Štěpána, poslechli jsme si zajímavý výklad pana průvodce a rozprchli se samostatně navštívit tuto katedrálu, vánoční trh, nakoupit malé vánoční dárky nebo ochutnat místní dobroty. Nakonec jsme navštívili největší vánoční trhy před vídeňskou radnicí,kde vše krásně svítilo a vonělo. My dvě jsme třeba jely na ruském kole a koupily si trdelník 😀.

Večer jsme pak domů odjížděli spokojení, unavení a plní zážitků.

Fotogalerie z exkurze ZDE
Za všechny účastníky Stela Chromiková a Lucka Blahová