Recitační soutěžV úterý 5. března proběhlo tradiční školní kolo v recitaci. Hodnotící porota složená z paní učitelek 1. stupně to neměla ani letos vůbec jednoduché. 30 žáků 1. až 5. ročníku, rozdělených do tří kategorií, předneslo zajímavé verše oblíbených básníků – Žáčka, Kratochvíla, Seiferta, Rýdla a H. Jelínkové na velmi dobré úrovni.
Zkušení recitátoři i nováčci z prvních ročníků si nejdříve vyzkoušeli své dovednosti a nasbírali první zkušenosti z veřejného vystoupení v třídních kolech. Texty básní si vyhledaly děti z čítanek i z dětských knížek a časopisů. Nebylo jednoduché vybrat vítěze mezi zdatnými recitátory, neboť děti předvedly řadu úžasných výkonů. Při sólovém vystoupení porota hodnotila výrazný přednes, správnou výslovnost, rytmus, kulturu projevu a emotivní působení na posluchače, ale i znalost textu. Při rozhodování poroty hrály důležitou roli detaily. Uvolnění nálady a zahnání trémy zajistila společná písnička a kytara paní učitelky Makešové.
Blahopřejeme oceněným a děkujeme všem účastníkům za krásně strávené dvě hodiny úterního dne. Máme radost, že vás baví recitovat a číst verše. Výsledky soutěže potěšily i přítomné rodiče.
Kategorie 1. a 2. ročník:
Adam Kubelka 1.B, Petr Lukša 2.B, Zdeněk Smolík 1.B
Kategorie 3. a 4. ročník:
Dominik Hlavatý 3.A, Eliška Kubíčková 4.A, Stela Ciepliková 4.B
Kategorie 5. ročník:
Barbora Zifčáková 5.A, Matyáš Tulis 5.A, Marie Halenčáková 5.A

Fotografie z recitační soutěže ZDE.

Mgr. Lenka Přikrylová