• Škola Na Nábřeží

  • Barevná olympiáda 2019

  • ZŠ Na Nábřeží Havířov

  • Akademie ZŠ Na Nábřeží 2014 - 60. výročí založení školy

Copyright 2024 - Administrator ZŠ Na Nábřeží Havířov

V pondělí 18. března navštívili žáci prvních tříd Městskou knihovnu na ulici Svornosti. Celoroční práce v hodinách čtení byla konečně zúročena, děti se dočkaly Pasování prvňáčků na čtenáře. Než poklekly před Královnou Čítankou, musely splnit pár čtenářských dovedností. Žáčci doplňovali rýmy do vět, poznávali pohádkové postavy podle popisu, řešili hádanky, a hlavně četli věty s úkoly. Pak společně zavolali královnu. Po seznámení se Slibem správných čtenářů přítomné děti pasovala svým mečem na čtenáře. Odměnou malým čtenářům byla celoroční průkazka do knihovny a knížka Kouzelné brýle.

Doufáme, že děti budou pravidelnými návštěvníky knihovny a budou poznávat svět i prostřednictvím slov.

 

Foto z akce 1.B ZDE

Foto z akce 1.A ZDE

Mgr. Jana Rosmarinová a Mgr. Lenka Přikrylová