• Škola Na Nábřeží

  • Barevná olympiáda 2019

  • ZŠ Na Nábřeží Havířov

  • Akademie ZŠ Na Nábřeží 2014 - 60. výročí založení školy

Copyright 2024 - Administrator ZŠ Na Nábřeží Havířov

Blíží se zápis prvňáčku do prvních tříd, proto se v posledních týdnech chodby školy hemžily drobotinou z mateřských školek. Budoucí prvňáčci z mateřských školek Sadová, Radniční, Na Nábřeží a ČSA si přišli prohlédnout naši školu a podívat se, co se už naučili letošní prvňáčci. A hlavně zjistit, jak probíhá vyučování. Hned úvodní melodie místo zvonku ze školního rozhlasu byla příjemným překvapením. Malé děti si nejen poprvé vyzkoušely, jak se sedí ve školních lavicích, ale také se zapojovaly do průběhu hodiny – zpívaly, cvičily, třídily obrázky, počítaly, vyhledávaly písmenka, předváděly, co už také  umí. Školkáčci se zaujetím pozorovali starší kamarády při školní práci, plnění úkolů nebo vyvozování nového písmenka. Z vyučovacích hodin odcházeli nadšení a s hlasitým voláním, že se těší do školy. Přejeme budoucím prvňáčkům mnoho úspěchů a radost ze školní práce.

Doufáme, že se s mnohými dětmi setkáme u zápisu do první třídy na naší škole.

Mgr. Lenka Přikrylová