Den Země je vzácný svátek, který nás povzbuzuje k uvědomění si, že Země není pouze místo, kde žijeme, ale je to náš jediný domov, který bychom měli chránit a pečovat o něj.

V tento významný den se žáci 2. B třídy zapojili do každoroční akce věnované jednomu z živočichů, který obývá řeku Lučinu - bobrovi, hlavnímu protagonistovi této události.

Během akce se žáci dozvěděli mnoho zajímavých informací o tomto fascinujícím živočichovi. Zapojili se do soutěží a sbírali bodíky, aby lépe poznali svého nového kamaráda. Navíc měli možnost sledovat pěknou pohádku o bobrovi, která jim přiblížila jeho život a dobrodružství. Žáci se také naučili důležité dovednosti, jako je bezpečné chování na silnici a chodníku, a měli možnost nahlédnout do pojízdné služebny městské policie. Kromě toho si vyrobili zajímavé předměty a rozšířili své znalosti o přírodě.

Nebýt nepříznivého počasí, které nám příliš nepřálo, akce byla úspěšná a všichni si ji užili.

Den Země pro žáky 2. B třídy představoval nejen zábavný zážitek, ale také příležitost k učení se a prohlubování jejich vztahu k přírodě a ochraně životního prostředí.

tř. učitelka Chodurová, p. asistentka Platilová