MS v ledním hokeji je velká událost, která se u nás koná cca jednou za deset let. Proto jsme neváhali a využili nabídku na zakoupení lístků pro naše žáky a vydali se na utkání Švédsko-Francie do Ostravy. Cesta byla jako vždy, když jedeme někam na takové utkání, velice zajímavá. Na nádraží v Havířově prokopli plynové potrubí, vlaky nejaly a my přemýšleli o pěší túře do Šenova. Naštěstí nás vysvobodil autobus jedoucí na ÚAN, vzal nás všechny a my si začali užívat atmosféru šampionátu. Nejprve jsme navštívili dvě fanzóny, kde jsme se otestovali v kvízech, okukovali jsme zahraniční fanoušky a poprvé naživo viděli Boba a Bobka - dva maskoty mistrovství. V hale nás plně pohltila atmosféra utkání. Dohodli jsme se, že podpoříme našimi hlasivkami ty slabší, takže jsme celou dobu podporovali Francii. Ta jako velký outsider zápasu dlouho vzdorovala silnějšímu týmu Švédska, který má mnoho hráčů z NHL. Dobrá atmosféra se ve třetí třetině překlopila ve výbornou. S tradičním francouzským pokřikem "Allez le bleu - Modří dotoho" nám pomohl francouzský fanda z Lyonu, který za námi přišel. Bobek k nám přepadl po hlavě přes zábradlí - naštěstí se mu nic nestalo a hezky si s námi zafandil. A nakonec se podařilo udělat i mexickou vlnu a několikrát roztleskat zaplněnou Ostravar arénu. Takže i přes konečnou porážku Francie 1:3 jsme si všichni odnášeli krásné zážitky a trošku ochraptělé hlasivky:-) Moc děkuji našemu kotli za odvedenou práci:-)

Fotogalerie z akce ZDE.

Břeťa Holesz