21.5.2024 se náš školní kroužek košíkové zúčastnil BASKETBALOVÉ OLYMPIÁDY. Tuto akci pořádal basketbalový klub BK Havířov. Skvělou organizaci celého turnaje doplňovaly zkušené ligové rozhodčí a hráčky BKáčka, které byly u zápisů a výsledkových tabulí. Olympiáda byla o to zajímavější, že si naši basketbalisté zahráli nejen proti týmům z jiných škol, ale mohli si porovnat své síly a zkušenosti také přímo s přípravkami našich havířovských basketbalových klubů BK Havířov a TJ Start

Náš první zápas proti Pujmance byl celkem jednoznačný – 36 : 11. Další utkání s Přípravkou Modrých a skórem 27 : 10 nás pasovalo do pozice favorita. Porážkou Přípravky BK 30 : 8  jsme věděli, že mezi námi a zlatem je již jen Generála Svobody. Naši baskeťáci se ani tohoto soupeře nezalekli a povedlo se. Zlato bylo naše!!! Po celou dobu se na hřišti odehrával krásný basketbal s minimem faulů. Děti si navzájem fandily a podporovaly se.

Byla to prostě bezva akce se zlatým bonusem!!!

Naši malí sportovci si zaslouží velkou pochvalu nejen za tuto výhru a předvedený výkon, ale také za svou pracovitost a nasazení v tréninku v průběhu celého školního roku. Jen tak dál!

Foto z akce ZDE

Basketbalová olympiáda