• Škola Na Nábřeží

  • Barevná olympiáda 2019

  • ZŠ Na Nábřeží Havířov

  • Akademie ZŠ Na Nábřeží 2014 - 60. výročí založení školy

Copyright 2024 - Administrator ZŠ Na Nábřeží Havířov

V hodinách prvouky jsme se nedávno věnovali tématu hospodářských zvířat. Abychom své znalosti prohloubili, vyrazili jsme na exkurzi do statku v Albrechticích. Tato návštěva se pro nás stala nezapomenutelným zážitkem.

Na statku nás přivítala paní Lucka, která nás provedla stájí s roztomilými poníky a telaty. Její poutavé vyprávění o životě hospodářských zvířat nás všechny zaujalo. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, které jsme následně využili při kvízu připraveném majiteli statku. Byla to skvělá příležitost ukázat, co jsme se naučili.

Jedním z vrcholů dne byla možnost pohladit si malá kuřátka, housátka a další drobná zvířátka. Radost, kterou nám tato zvířátka přinesla, byla nepopsatelná. A když přišla na řadu jízda na ponících, nadšení neznalo mezí. Pro mnohé z nás to byl první kontakt s těmito nádhernými zvířaty.

Po všech těch aktivitách jsme si odpočinuli u ohně, kde jsme si opékali buřtíky, které nám připravila paní Holečková. Třešničkou na dortu pak bylo hledání pokladu, které nás zavedlo na různá zákoutí statku a poskytlo nám další dávku zábavy a dobrodružství.

Návštěva statku v Albrechticích byla pro nás nejen příjemným zážitkem, ale také hodnotným vzdělávacím dnem. Odnesli jsme si spoustu nových znalostí, zkušeností a především krásné vzpomínky.

Vzpomínky na krásný školní den najdete  ZDE

Světlana Chodurová a třída II.B


Login Form

Přihlášení pro editory: