Začátek října byl jako dělaný na hezkou exkurzi. Sedmáci se vydali do Frýdku - Místku, aby poznali historii těžby v Beskydech a trošku si zamlsali v továrně Marlenka. Nejprve jsme zamířili na frýdecký zámek, kde jsme v krásné expozici místního muzea vyslechli přednášku pana Poláška na téma těžby nerostů v Beskydech. Od dřeva až po drahé kovy, to všechno se ukrývalo a možná ještě ukrývá v našich nejbližších horách. Tak kdyby tam někdo šel na procházku, dívejte se kolem, každý kámen může být něčím zajímavý. A kromě mozkových buněk jsme nakrmili také ty chuťové. V továrně Marlenka, která se proslavila výrobou medových dortů, jsme nahlédli pod pokličku výroby této arménské dobroty. Dověděli jsme se třeba, že nejtěžší dort, který zde vyrobili, vážil 980 kg! Solidní práce:-) Taky se tam vydejte, stojí to za to.

Foto ZDE.

Břetislav Holesz